ZİYARETÇİ SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün684
mod_vvisit_counterDün498
mod_vvisit_counterHafta2003
mod_vvisit_counterAy4286
mod_vvisit_counterToplam502726

Today: 07.10.2015

Özel Gülnihal Koleji açılışı...

Özel Gülnihal Koleji OSTÎM Mahallesi'ndeki binasında eğitime başladı…

Açılış törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ankara Milletvekili Dışişleri Komisyonu Üyesi ve İSİPAB. Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Merkez Valisi Lütfullah Bilgin, Ankara il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Bağnyanık, Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Ak Parti Çankaya İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, kurucu işadamı Ayhan Çetinkaya, STK Temsilcileri öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında Gülnihal Koleji öğrencilerinin Mehter Takımı, parodi, Altındağ Halk Eğitim Merkezi (AHEM) Seymen Ekibi gösteri gerçekleştirdi.Gülnihal Koleji Kurucu Müdürü Nihal Karaoğlu yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğine başladığı yıllarda bir rüya ve dua olan okul açma isteğini gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.


Daha sonra kürsüye gelen Ankara Milletvekili Dışişleri Komisyonu Üyesi ve İSİPAB. Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Emrullah İşler de "Bu güzel kolej vatana, millete ve eğitim camiasına hayırlı olsun" diyerek "En önemli yatırım insana yatırımdır. Türkiye olarak eğitimi hep devlet eliyle yapıyoruz. Gelişmiş ülkelerde özel sektör yüzde 25'lere varan oranlarda sektörde yer alıyor. Bu oran ülkemizde yüzde 2'yü geçmiyor. Bu rakam son derece az. En kısa zamanda bu rakamların artması için hükümetimizin çalışmaları devam ediyor” dedi.


Törene Milli Eğitim Bakan'ı Nabi Avcı'yı temsilen katılan Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de yatırımlarından dolayı Gülnihal Koleji kurucularını tebrik etti. Gülnihal Koleji'nin eğitim camiasının bir parçası olarak açılışının hayırlı olmasını temenni eden Erdem, bu açılışın yılların emeğinin sunumu olduğunu söyledi. Eğitimin birey hayatındaki önemini vurgulayan Erdem, 12 yıllık eğitimi zorunlu kılan yeni eğitim sisteminin bu açıdan çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Bakan Yardımcısı Erdem, 18 milyon öğrencisi olan Milli Eğitim camiasının birçok ülkenin nüfusundan bile kalabalık bir camia olduğunu ve bu kadar büyük bir camiada yer yer bazı sıkıntıların olmasının doğal olduğunu belirtti. Eğitime ayrılan bütçenin AK Parti hükümeti döneminde 7 milyardan 47 milyara toplam olarak da 65 milyara yükseldiğini aktaran Erdem, "Hükümetimizin her alandaki başarılı çalışmalarını topluma anlattık ama eğitim alanındaki başarıları ve gelişmeleri yeterince anlatamadık" dedi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kolejin açılışı gerçekleştirildi.11.09.2013

 


ARAMA

AK PARTİ
TWİTTER

ÖNEMLİ LİNKLER 

Prof. Dr. Emrullah İŞLER - Ak Parti Ankara Milletvekili - İSİPAB TÜRK GRUBU BŞK.

TBMM B Blok Üst Zemin 1 Banko No: 14 06543 Bakanlıklar/ANKARA TEL: 0(312) 420 54 64-65 FAX: 0(312) 420 54 37

e-mail: bilgi@emrullahisler.com     emrullah.isler@tbmm.gov.tr